Wellness czy wellbeing w organizacji?

 "Lider Dobrostanu" książka Ewy Stelmasiak to niezwykły przewodnik po zdrowiu i dobrostanie w organizacjach.

 

Każdy lider odpowiedzialny za innych, powinien według nas zatrzymać się nad treściami zawartymi w tej książce. Znajdzie w niej dobre praktyki, pomysły i inspiracje prowadzące do niesamowitych efektów! Wciąż jeszcze zdrowie ludzi, zespołów i całych firm nie jest traktowane priorytetowo. Dzięki książce Ewy Stelmasiak wierzymy, że będzie się to zmieniać. Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego człowieka wpływu, również w momencie debiutu w roli managera.

„Amerykańskie firmy są żywo zainteresowane dobrostanem i zdrowiem ludzi głównie dlatego, że płacą dla nich składki ubezpieczeniowe. Choćby z tego powodu zależy im na zdrowiu pracowników i angażują się w szeroko pojęte utrzymanie ich zdrowia. Są to jednak tak dobre praktyki, że warto je zaszczepiać w naszym kręgu kulturowym. Ludzie mają prawo być zdrowi i szczęśliwi w pracy. I chodzi tu o zdrowie szeroko pojęte: mentalne, systemowe, fizyczne." (fragment książki)

Big Call dołożył tu cegiełkę, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą z Autorką. Z rozdziału o Servant Liderach dowiesz się, jak budują oni zdrowe organizacje ze zdrowymi ludźmi.