Wellness czy wellbeing w organizacji?

 "Lider Dobrostanu" książka Ewy Stelmasiak jest przewodnikiem po zdrowiu i dobrostanie w organizacjach.

 

Każdy człowiek odpowiedzialny za innych w organizacji, powinien zatrzymać się nad treściami zawartymi w tej książce. Niestety zbyt często jeszcze zdrowie ludzi, zespołów, firm jest traktowane peryferyjne. Wiemy, że Ewa Stelmasiak to zmieni. Ta książka powinna być pozycją obowiązkową dla każdego człowieka wpływu, również w momencie debiutu w roli managera.

 

Ewa Stelmasiak mówi: "Amerykańskie firmy są żywo zainteresowane dobrostanem i zdrowiem ludzi głównie dlatego, gdyż płacą dla nich składki ubezpieczeniowe. Choćby z tego powodu zależy im na zdrowiu pracowników i angażują się w szeroko pojęte otrzymanie zdrowia. Są to jednak tak dobre praktyki, że warto je przeszczepiać w naszym kręgu kulturowym. Ludzie mają prawo być zdrowi i szczęśliwi w pracy. I chodzi tu o zdrowie szeroko pojęte: mentalne, systemowe, fizyczne."

 

Dziękujemy Ewie Stelmasiak za napisanie tej książce rozdziału o Servant Liderach i ich filozofii zdrowych zespołów. Z przyjemnością podzieliliśmy się swoim doświadczeniem. Servant Liderzy budują zdrowe organizacje ze zdrowymi ludźmi.