Aneta Montano

Servant Trenerka. Specjalizacja Przywództwo
Aneta Montano

Posiadam ponad dwudziestoletnie doświadczenie pracy na stanowiskach C-Suite. W Stanach Zjednoczonych przez ponad 15 lat pracowałam w branżach Retail, B&B, Corporate Travel i szkoleniowej. Pracując dla Sears, Roebuck & Co. pełniłam rolę HR Managera, kierowałam ponad dwustuosobowym zespołem. Po powrocie do Polski objęłam rolę Dyrektora Zarządzającego Rynkiem Polskim i Członka Zarządu Baltika Group. Później zostałam Dyrektorem Generalnym i Vice Prezesem Zarządu FCM Travel Solutions Poland, przedstawicielstwa australijskiego potentata Flight Centre Ltd. Od 2020 roku współpracuję jako Servant Trenerka, gdzie zrealizowałam projekty rozwojowe dla takich organizacji jak: Santander Consumer Bank, British American Tobacco, Herbalife, DKMS, uczelnie wyższe. Jestem autorką artykułów dla: Onet, Personel Plus, Damosfera. Opowiadam o swoich doświadczaniach podczas konferencji np. PMI, PM - Mania

Wielokrotnie w swojej karierze doświadczyłam pracy w zespołach multikulturowych. Pracując w USA w moich zespołach znajdowały się osoby z Meksyku, Argentyny, Pakistanu, Niemiec, Anglii, Estonii, Rosji czy Japonii. Rozwijałam inteligencję multikulturową i indywidualne podejście do każdego człowieka co przekładało się na sukcesy zespołu, który dostarczał bardzo dobre wyniki sprzedażowe i był jednym z najlepiej ocenach w regionie przez klientów w ankietach tajemniczego klienta.

Moje późniejsze wieloletnie doświadczania w budowaniu globalnej marki FCM (Flight Centre Management) należącej do FCTG (Flight Centre Travel Group Limited), australijskiego potentata na rynku podroży, opierało się na spajaniu relacji i przejrzystości współpracy w regionie (Europa) oraz globalnie, z krajami dzielącymi wspólnych klientów. 

Obecnie koncentruję się na wspieraniu organizacji w transformacji stylu przywództwa. Wspieram świadome organizacje, zwinne zespoły, firmy poszukujące nowych modeli pracy. Jestem aktywnym Executive Coachem i absolwentką wiodących szkół coachingu. W ramach kilku szkół coachingu, oraz terapii ( ponad 150 h edukacji) uzyskałam kompetencje rozwojowej pracy z ludźmi i grupami. Współpracuję jako mentor z Fundacją Liderek Biznesu. Jestem akredytowanym trenerem FACET5, Exteded DISC, certyfikowanym konsultantem Mindfulness Based Cognitive Therapy, terapeutką SFBT psychologiem biznesu i onko -coachem.

Określam siebie jako Servant Liderkę, choć przez wiele lat byłam nim „intuicyjnie". To właśnie w USA poznałam inspirujących Liderów, którzy uczyli mnie przywództwa. Pragnę zachęcać i motywować Liderów do poznawania kultury przywództwa Servant Leadership, jako platformy do budowania zdrowych zespołów, oraz sprawiedliwych i etycznych organizacji.

Prywatnie jestem żoną Boliwijczyka, przez ponad 10 lat mieszkałam w USA, a w swojej karierze zawodowej pracowałam w roli lidera dla firm z siedzibami w USA, Estonii oraz Australii. Obecnie mieszkam w Polsce oraz w kilka miesięcy w roku w Hiszpanii.

Praca na rzecz Center of Servant Leadership jest dla mnie symbolem potrzebnej i nadchodzącej zmiany w Polskich organizacjach.