Zrównoważone przywództwo Servant Liderów - Podcast

Zapraszamy serdecznie do posłuchania 90 min. szczerej rozmowy o zrównoważonym rozwoju i przywództwie.

Czy Servant Leadership jest takim stylem przywódczym? Rozmowę prowadziła Anna Jurgaś dla Her Impact.

 

Od samego początku popieramy zrównoważony rozwój i wierzymy w potrzebę szerszych zmian systemowych. Przywództwo jest w tych zmianach kluczowe. Wierzymy, że ludzie wpływu, managerowie, szefowie, liderzy powinny stawać się adwokatami w większej sprawie. Powinny wychodzić poza realizację celów biznesowych i umieć definiować cel wyższy zespołu czy organizacji. Biznes nie jest już tylko po to, aby zarabiać pieniądze. Ludzie biznesu są odpowiedzialni za to, aby wnosić więcej zdrowia do systemów które tworzą zarówno w firmie jak i w jej otoczeniu.

Posłuchaj tego podcastu, aby wzmocnić swoją transformację przywódczą.

Link:

Becoming a Sustainable Leader - Podcast Anny Jurgaś

 

O czym usłyszysz w podcaście?

  • Nadal są takie organizacje, które cierpią z powodu ubóstwa wartości w swoim systemie. Servant Leadership jako styl przywódczy pokazuje jak dojść do takiego poziomu wpływu, kiedy managerowie wymiernie wpływają na zdrowie organizacji i dodają więcej zdrowia poza nią usuwając zło systemowe.
  • Czy będziemy mieli przywództwo w organizacjach jeśli nadal będziemy rozwijać tylko twarde umiejętności managerów? Po co managerom filozofia przywództwa, wartości, misja? Jak odnaleźć i kształtować kulturę przywództwa w organizacji?
  • Czego można się nauczyć od ludzi, którzy od tysięcy lat zajmują się tradycyjnym pasterstwem? Jakim narzędziem jest głos pasterza? Jak wolność, samostanowienie, samoorganizacja prowadzi do dobrostanu organizmu jakim jest stado?