Pokora. Tajemnica skuteczności Servant Liderów.

Nie jest łatwo napisać o pokorze. Jeszcze trudniej jest znaleźć prawdziwą odpowiedź na pytanie: Czy mam pokorę w przywództwie? 

"O pożytkach z pokory" właśnie tak brzmi tytuł najnowszego artykułu o pokorze w przywództwie, którego autorką jest założycielka centrum Magdalena Kamińska. Napisanie tego artykułu zajęło dużo energii i przemyśleń. Myślimy jednak, że było warto podzielić się przemyśleniami na temat pokory w miesięczniku Nienieodpowiedzialni.pl wydawanym przez Fundację o tej samej nazwie. NNO jest inicjatywą niekomercyjną i non-profitową, realizowaną pro-publico bono w ramach Fundacji Nienieodpowiedzialni, która wydaje magazyny od 2013 roku.

"Obserwując globalne zmiany w przywództwie, widzimy, jak coraz więcej liderów uświadamia sobie potrzebę odkrycia spójnej filozofii kierującej przywództwo dalej i głębiej. Wielu z nas poszukuje paradygmatu przywództwa, bardziej spójnego z naszym człowieczeństwem"

 

Przeczytajcie " O pożytkach z pokory" 

https://nno.pl/biznes/przywodztwo/o-pozytkach-z-pokory/

Podczas jednego ze szkoleń w Centrum Greenleafa USA, zadano nam przeczytania pewnej książki. Książka nosiła tytuł  " Start With Humility" i liczyła prawie 300 stron. Autorami są M.A. Hayesa, M. D. Comer.  To właśnie ona zainspirowała nas do napisania tego artykułu. Kiedy ją kupiliśmy pomyśleliśmy: " Czy naprawdę o pokorze można napisać aż 300 stron?" Okazało się że można. Można i to jak ! Zresztą książka ta jest na naszej liście Top 10 pozycji każdego Servant Lidera.