Kolejna edycja Climate Leadership

Wystartowała kolejna edycja programu Climate Leadership by UN Environment. Magdalena Kamińska została ekspertem wspierającym tą inicjatywę. 

 

Czy wiesz, że przywództwo Servant Leadership, jest jednym z nielicznych modeli, który zwraca uwagę na takie wartości jak zrównoważony model rozwoju, sprawiedliwość społeczna i ochrona zasobów naturalnych? 

Zachęcamy wasze organizacje do włączenia się w działania Climate Leadership. Kolejna edycja startuje już niebawem. Climate Leadership to program budujący społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania nieodwracalnym zmianom zachodzącym na planecie, jakich wyrazem jest kryzys klimatyczny. Program został zaprezentowany uczestnikom forum ONZ integrującego naukę, politykę i biznes dla środowiska (the UN Science-Policy-Business Forum on Environment, UN SPBF) podczas spotkania w Kanberze w listopadzie 2019 roku. Wspiera działania podejmowane przez firmy w celu osiągnięcia ich neutralności. Współpraca podejmowana między ekspertami i biznesem będzie miała duże znaczenie dla klimatu naszej planety w najbliższej przyszłości. Na bazie takiej współpracy zbudowana jest idea Climate Leadership powered by UN Environment

 

Dlaczego Servant Lider angażuje się na rzecz przywrócenia równowagi?

Naturalnym efektem przywództwa Servant Leadership jest dążenie do przywrócenia równowagi. Do zdrowej równowagi w zespole, biznesie i świecie. W naszym przywództwie, nie może nam nie zależeć na zdrowej równowadze. Przecież nie chcemy marnować swojego wpływu? Dlatego z ekscytacją patrzymy z bliska na to, co robi w Polsce Climate Leadership. 

Dużo mówi się obecnie o empatii, dobrostanie w kontekście Human to Human - H2H. Przywództwo może jednak dążyć do równowagi w szerszym wymiarze. Human to World - H2H Czy będzie nas cieszyć nasza równowaga jeśli zdewastujemy równowagę w systemie społecznym, czy środowisku? O jakim dobrostanie myślimy, jeśli w tym samym czasie niszczymy świat zasobów naturalnych?  Servant Lider troszczy się o równowagę w szerokim wymiarze: ludzi, systemów, środowiska i planety. Dlatego dołączyliśmy do Climate Leadership.

Czy twoja organizacja dołączyła już do Climate Leadership?

 

Link do zapisów znajduje się poniżej

https://www.climateleadership.pl/o-programie/