"Czego szefowie mogą się nauczyć od pasterzy?" Audycja

Zapraszamy do posłuchania pierwszej z dwóch kolejnych audycji  w "Strefie Szefa" prowadzonych przez red. Marzenę Mazur w radio Tok Fm.

 

Czego managerowie mogą się nauczyć od pasterzy? Sprawdziła to Magdalena Kamińska, fundatorka Big Call - Center of Servant Leadership Poland, która 28 kwietnia wyruszyła w góry razem z bacą Tadeuszem i Stanisławem Szczechowiczami, Krzysztofem Słodyczką i stadem ponad 400 owiec. Prowadzili stado przez trudne ścieżki górskie, w skrajnie trudnej pogodzie i pokonali piechotą 160 km z Podhala aż w Beskid Żywiecki. Dotarli tam, gdzie już od ponad 47 lat, pasterstwem zajmuje się rodzina Szczechowiczów.

"Przez 6 dni wędrowałam razem z pasterzami w wiosennym redyku ( * redyk to droga, którą pasterz pokonuje ze stadem wiosną i jesienią każdego roku). Uczyłam się filozofii i zasad pasterstwa. Dziś już wiem, że tam są ukryte wartości, modele i filozofia tak bliskie przywództwu Servant Liderów" - mówi Magdalena Kamińska.

 

Link do audycji:

"Strefa Szefa" Radio Tok Fm - "Czego szefowie mogą się nauczyć od pasterzy?"
 

W dwóch miejscach na świecie zarządy, szefowie, liderzy uczą się przywództwa w otoczeniu Pasterstwa. Czy to czas na Polskę? Tej jesieni zabieramy pierwszą grupę szkoleniową w tą drogę. Jeśli twoja organizacja chce uczyć się przywództwa w ten niestandardowy sposób zapraszamy do zapisów.

 

Czego dowiesz się z audycji?

„Pasterstwo to Servant Leadership w czystej postaci. Wszystkie doświadczenia i etapy tej drogi są niezwykle trudne i wymagające. To czas wielkich lekcji i doświadczania pokory, które są tak ważne w rolach przywódczych. Doświadczenia tej drogi i życia zgodnego z naturalnymi pasterskimi prawami zmieniają liderów na zawsze”